Nijestee en belegger Curlew zijn gestart met de bouw van twee woontorens in de wijk Paddepoel. De gebouwen, House of Groningen en Atlas genaamd, bieden extra woonruimte voor de huur en vrije sector. Het gaat om 383 woningen die zijn bestemd voor jongeren en straters op de woningmarkt.
De woontorens komen vlakbij elkaar te staan op de locatie van het 'oude' GAK-kantoor tussen de Zonnelaan en de Dierenriemstraat. Samen met MWPO heeft Nijestee het totale plan ontwikkeld naar een ontwerp van Architectenbureau AAS uit Groningen. Plegt-Vos uit Assen is de aannemer van het project voor beide torens.
Gezamenlijke focus werkt
Jan Jaap Vogel, directeur Vastgoed bij Nijestee: “De vraag naar woningen onder jongeren en starters op de Groningse woningmarkt is groot. Meer dan de helft van de ingeschrevenen op WoningNet is onder de 35 jaar en alleenstaand. De bouw van Atlas en House of Groningen komt voort uit het programma BouwJong, waar wij als een van de betrokken partijen in de stad samen met de gemeente aan hebben gewerkt. De torens zijn een heel mooi voorbeeld van wat er uit een gezamenlijke focus op de realisatie van jongerenhuisvesting kan ontstaan. De vraag is nu hoe we een dergelijke aanpak ook kunnen inzetten op andere thema’s, zoals wonen & zorg.”House Of Groningen
De eerste woontoren genaamd House of Groningen krijgt 23 verdiepingen en wordt ongeveer 70 meter hoog. De appartementen moeten worden verhuurd aan 'young professionals', jongeren die aan het begin van hun werkende en wonende carrière staan. Het gebouw moet 131 sociale huurwoningen (tweekamerappartementen) en 28 vrijesectorwoningen (driekamerappartementen).